Figen Tayfun

ACC (ICF), Executive Coach and Team Coach
RLAC Trainer, Project Manager


Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur.
1994 yılında Dış Ticaret firmasında iş hayatına başlamış ve 1996 yılında Borsaya piyasasında Pamuk yatırımda işe başlayıp,1997-2003 yılları arası çalıştığı Bankanın fona devredilmesi nedeniyle ayrılmış ve 2003 yılında Koç Özel Bankacılık bölümünde Müdür yardımcısı olarak çalışmıştır.
2004-2006 yılları arası Oyak yatırım’da komisyon geliri hedefinin 2 katı üzerinde gelir elde etmiştir.
2006-2008 yılları arası HSBC Yatırımda gelir hedefi ile Türkiye sıralamasında 3.olmuştur.
2008 -2010 yılları arası Finansinvest Menkul Değerlerde ,Vadeli İşlem, Altın Fonu, Hisse Senedi Gelir Hedefinde şubeyi Türkiye 2.sıralamasına getirmiştir.
2010 -2012 yılları arası Alternatif Yatırım Adana Şubesine Müdür pozisyonu ile çalışmaya devam etmiş ve çalışma dönemi boyunca şubesini ilk yıl zarardan kara geçirip, ikinci yıl tüm ürün yelpazesinde şubesini Türkiye birinciliğine getirmiştir.
2012 -2014 yılları arası Ata Yatırım Genel müdürünün teklifiyle Ata Yatırım Adana Bölge Müdürü olarak çalışmaya başlamış ve Ata Yatırımın Adana Bölge açılımını ve tüm şube kurulum işlemlerini gerçekleştirip bölgesini tüm ürünlerde başarıya taşımıştır.

2014 yılında başladığı House of Human’dan ICF Akredite ACTP eğitimlerini tamamladıktan sonra, Yönetici Koçluğu, Takım Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, RLAC ( Recognised Leader As Coach ) , Mentorluk ,Practicum , eğitimlerini tamamlamış ve ACC ünvanını almıştır.2022 sonunda PCC ünvanını alacaktır.
Yönetici, Takım ve Kariyer Koçluğu alanlarında, kurum ve kuruluşlara, girişimcilere, yöneticilere profesyonel koçluk, mentorluk ve koçvari liderlik desteği ve eğitimleri vermektedir.


House of Human Koçluk Eğitim Şirketinin RLAC Eğitmenidir. Kurumlarda Koçvari Liderlik kültürünün gelişimini için çalışmalar yapmakta, kurum içinde yöneticilere eğitimler vermektedir.
House Of Human bünyesinde kurumsal bölümde kurum içi koçluk ve mentorluk projelerini yönetmekte, kurum içindeki yöneticilere birebir süpervizörlük ve grup koçluğu eğitimlerini vermektedir.

EPİAŞve TEİ’de kurum içi mentorluk sistemlerinin oluşturulması, proje yönetimi, katılımcılara grup koçlukları ve supervizörlük desteklerini vermektedir.
TURKCELL RLAC Eğitimlerinde eğitmen olarak görev almaktadır.

2018 yılından beri Association for Coaching (AC) Türkiye Derneğinin Çukurova Bölge Üyelik Komitesini yönetmekte, Çukurova bölgesinde koçluk eğitimi almış kişilerin AC Uluslararası koçluk derneğine üyeliklerini gerçekleştirmektedir. Ayrıca AC Çukurova bölge komitesinde sosyal sorumluluk projelerinin yönetimini gerçekleştirmektedir.

2020 yılında Step Up Coaching Program proje yönetiminde gönüllük esasıyla, sivil toplum kuruluşlarına , üniversitelere ve kurumların gelişimine destek olan gönüllü koçluk platformu olarak hizmet vererek kişilerin kendilerini keşfetmesi ve hedeflerine ulaşması için çalışmaktadır. Heyecanla yeni bilgi edinen, öğrenen, öğrendiklerini ihtiyacı olanlarla paylaşan, keşif yolculuğunda bütüne hizmet edebilecek fırsatları kollayan, çözüm odaklı, sonuca giderken süreçten keyif alan bir kişiliği vardır.
Step Up Coaching program bünyesinde 700 koçun gelişimine katkı sağlayacak Eş Koçluk Projeleri düzenlemekte ayrıca burada yetişen koçların sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak görev almalarını sağlamaktadır.
Adana Güney Eğitim Vakfı üyesi ve yönetimde aktif görev almaktadır.

2016 yılında Uluslararası Akreditasyonlu Yoga -Nefes-Meditasyon eğitimini tamamlamış ve Yoga vakfı bünyesinde online dersler vermektedir.
Evli ve bir çocuk annesidir.

tr_TRTurkish