LİDERLER İÇİN DUYGUSAL ZEKA PROGRAMI

Liderler için Duygusal Zeka Gelişim Programı, daha etkili, daha verimli, daha başarılı ve daha mutlu bir iş hayatı için geliştirilmiş bir programdır. Yapılan çalışmalar gösteriyor ki etkili liderlerin fark yaratan özelliklerinin çok büyük bölümü duygusal zeka ile ilişkili. Bu nedenle liderlik yetkinliklerini geliştirirken temel beceriler olarak görülen duygusal zeka yetkinliklerini geliştirmek doğru bir seçim.

Duygularla akıllı olmayı hedefleyen bu programda, dünyanın ilk ve en büyük duygusal zeka organizasyonu Six Seconds’ın modeli, raporları ve araçları kullanılır. Bunlar beyin profilleri, liderlik raporu ve yapay zeka raporu gibi araçları içerir.

Kimler için uygundur?

Bu program iş yaşamında daha başarılı ve etkili olurken aynı zamanda yaşam kalitesini ve refahını yükseltmek isteyen yöneticiler ve yönetici adayları için uygundur. Duygusal zekanın tüm liderlik özelliklerinin temelinde yer alması nedeniyle çok etkili bir programdır.

Programın Kazanımları

  • Kullanılan raporlar ve araçlar ile çok hızlı kişisel farkındalık süreci yaşayacaksınız.
  • Beynimizin duygu ve bilgiyi işleme ve harmanlama tarzını fark ederek beyin yeteneklerinizi ve tarzınızı nasıl geliştireceğinizi öğreneceksiniz.
  • Modül Çalıştayları öncesinde gerçekleştireceğimiz bire bir koçluk görüşmeleri ile çalıştayların etkinliğini arttırarak, bilgilerinizi pekiştireceksiniz.
  • Duygusal zekanızı geliştirerek liderliğinizi güçlendirecek, kendiniz ve çalışma arkadaşlarınızın gelişimi için uygulamaya başlayacaksınız.
  • Duygusal zeka ile ilişkilerinizi güçlendirebildiğinizi görecek, yaşam kalitenizi, verimliliğinizi ve refahınızı arttırmak üzere benzersiz bir değişimi başlatacaksınız.

Program

  • Program 4 hafta süre ile gerçekleştirilecek 4 modül olarak planlanmıştır. Her hafta yarım günlük bir çalıştay ile birebir koçluk görüşmeleri gerçekleştirilir. 
  • Her hafta duygusal zeka modelindeki farklı alanlar üzerinde çalışılır. 
  • Çalıştaylarda kişisel gelişim planları yapılarak katılımcıların kendi yaşantılarında bu aksiyonları uygulamaları sağlanır. 
  • Program başlamadan önce katılımcılar 6 Seconds envanterini uygularlar.

Modüller

Modül 1: Beyin Çalışma Tarzı

Modül 2: Beyin Yeteneklerinin Keşfi

Modül 3: Duygusal Zeka Raporu ile Liderlik Yetkinlikleri

Modül 4: Yapay Zeka destekli EQ Yol Haritası

Bilgi ve Kayıt Formu