Şükür Uygulaması Koçluk Aracı

Video Tanıtımı

Dr. Umut Ahmet Tarakcı’nın Koçluk Araçları kitabında 8. Araç olarak yer alan; Şükür Uygulaması Koçluk Aracının kullanım alanları, nasıl kullanılabileceği ve takibinde neler yapılması gerektiğine dair bilgiler alacağımız bir video ile karşınızdayız.

Karşıdaki kişi, olayların çoğunlukla olumsuz yönlerini görüyorsa ve “karamsarlık” kişinin bir şablonu olmuşsa, danışanın motivasyonu düşmüş ise, hayatında iyi giden şeyleri göremiyorsa şükür uygulaması yapılabilir. Başkalarını ve kendini suçlama refleksi geliştirmiş danışanda özellikle uygulanmalıdır.

Dr. Umut Ahmet Tarakcı’nın konuğu olan Gülhis Şarap ile Koçluk aracında kullanılan kavramları, uygulama adımlarını detaylıca ve örneklerle dinleyecek, dikkat edilmesi gereken konular, ön hazırlık ve sonrası takip adımlarını öğreneceksiniz.

Gülhis Şarap, Profesyonel Gelişim Koordinatörü, Profesyonel Koçtur.

Boğaziçi Üniversitesinde Felsefe lisansını; Bilgi Üniversitesinde Pazarlama yüksek lisansını tamamlamıştır. 2018 yılından beri McKinsey & Company Danışmanlık şirketinde Profesyonel Gelişim departmanında çalışmaktadır.

Ocak 2022 itibariyle ofis transferi ile Stockholm’de yasamaya başlamıştır.

Öncesinde çeşitli uluslararası şirketlerde insan kaynakları departmanında deneyimi bulunmaktadır. 

Koçluk ile üniversite 3. sınıfta başlamıştır. Bu süre zarfında HOH ile birçok sosyal sorumluluk projelerinde yer almış; koçluğun farklı alanlarında uzmanlaşmak için eğitimlerine devam etmiştir.

Soru-cevap olarak kurguladığımız içeriğimizi dilerseniz aşağıdaki akıştan faydalanarak da izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Zaman İçerik
00:00 Giriş
02:18 Şükür Kavramından Ne Anlamalıyız?
03:55 Aracı Hangi Alanlarda Kullanabiliriz?
05:29 Araç Uygulama Örneği
18:04 Koçluk Hayatınızda Şükrettiğiniz Şeyler Nelerdir?
20:07 Uygulama Takibinde Neler Yapabiliriz?

Hemen Al

  • ,

    Şükür Uygulaması Koçluk Aracı – PDF

    10,16
has been added to your cart:
ADRES VE ÖDEME
tr_TRTurkish