Burcu Akkoç

ICF Associate Certified Coach (ACC), Yönetici Koçu
Yönetici Koçluğu, Liderlik, NLP, İnsan Kaynakları ve Koçvari Liderlik


Neden Yöneticilere Koçluk Programı Düzenliyorum?

Yöneticilerin davranışlarında dikkate değer değişimler yaratmalarına yardım ederek her kademe yöneticiye etkili koçluk becerileri öğretmeyi hedefliyorum. Koçluğun sadece üst düzey yöneticilere ayrılmış olmaması gerektiği inancı ile iş dünyasının karmaşık ve dinamik hale gelen yapısında her seviyede takım arkadaşlarına koçluk sağlayan yöneticilere ve ekip üyelerine ihtiyaç olduğunu düşünmekteyim. Liderlerin; koçluk yetkinlikleri kazanarak iç görülerini arttırmalarına imkan tanıyan ve öğrendiklerini uygulama yapma fırsatını sağlayan; merak uyandıran ve ilham veren etkili bir gelişim yöntemi sunuyorum.

Neden Koçluk Yapıyorum?

İyi yapıldığında koçluk en etkili gelişim yöntemlerinden biridir. Koçlukta; kullanılan yöntemlerden çok koçun karakteri, özünde iyi koçluk yapma niyeti taşıması ve odağına koçluk alanı yerleştirmesinin kıymetli olduğuna inanıyorum. Kişinin olmak istediği şey ve varmak istediği hedefle arasındaki parazitlerin farkına varması için; ilham veren süreçte yol arkadaşlığı yapıyorum. Koçluk alanın; niyetten eyleme geçme sürecinde kendine meydan okumasına fırsat vermek ve hayal kurma sürecinin bittiği, niyetleri gerçekleştirmek için eylem adımlarının atıldığı süreci yaşatmak için koçluk yapıyorum.

Sosyal Sorumluluk Yaklaşımım:

Step Up Coaching Program Proje Yöneticisi olarak koçluğun ve koçlarına gelişimine katkı sunmanın yanında STK’lar ile gerçekleştirdiğimiz iş birlikleriyle gençlerin kariyer yolculuklarında farkındalık kazanmalarına katkıda bulunuyorum.
Kız çocukların okuması ve dezavantajlı kadınlarımızın topluma katılması için kurulan derneklere maddi ve manevi destek olmayı önemsiyorum.

Yöneticilere Tavsiye Ettiğim Kitap / Linkler:

Duygusal Zeka - Daniel Goleman
Triggers – Marshall Goldsmith
Outliers – Malcolm Gladwell

Beni Daha Yakından Tanımak İçin:

tr_TRTurkish