Çiğdem Sezer

İnovasyon&Girişimcilik Mentoru/Eğitmen , Yönetici ve Takım Koçu / RLAC İş Ortağı,
AC Türkiye Çukurova Bölge Koordinatörü, Bilim İletişimcisi/Yazar


Kocaeli Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden 1997 yılında mezun oldu. Çukurova Holding ve Sabancı Holding’e bağlı firmalarda çalıştıktan sonra Çukurova Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde yer alan Adana Üniversite Sanayi Ortak Araştırma Merkezi’nde (Adana ÜSAM) 2002 yılında göreve başladı. Üniversite – Sanayi iş birliği alanında 14 yıl görev aldığı bu merkezde, Ar-Ge ve İnovasyon, Fikri Mülkiyet Hakları, Proje Yönetimi ve Teknolojik Girişimcilik konularında sanayicilere ve girişimcilere mentorluk ve eğitmenlik yaptı. Yedi yıl boyunca merkez müdürlüğü görevini gerçekleştirdi. Pek çok ulusal ve uluslararası projelerde görevde aldı. TÜBİTAK Mentorluk projelerinde proje yürütücüsü, mentor ve eğitmen olarak görev almış olup TÜBİTAK Mentor ve İş Geliştirme Rehberi havuzlarında yer almaktadır.

ICF onaylı Profesyonel Koçluk ve Takım Koçluğu Eğitimlerini de tamamlayan Çiğdem Sezer, kurumlara, yöneticilere ve öğrencilere yönelik inovasyon, girişimcilik, kariyer ve takım koçluğu çalışmalarını yürütmektedir. AC Türkiye Çukurova Bölge Koordinatörü olarak bölgede koçluk çalışmalarının gelişmesinde, sosyal projelerin gerçekleştirilmesinde görev almaktadır.
Mart 2016 tarihinden itibaren çalışmalarına bir girişimci olarak devam etmektedir. Kurum ve kuruluşlara, yöneticilere ve girişimcilere inovasyon, yaratıcı düşünme, tasarım odaklı düşünme, girişimcilik, etkili iletişim ve liderlik konularında eğitimler ve atölye çalışmaları gerçekleştirmektedir. Mentorluk ve profesyonel koçluk desteği sunmaktadır.

Ayrıca 2015 yılından 8 yaş ve üzeri çocuklara inovasyon, girişimcilik, yaratıcı düşünme, patent, proje yönetimi ve yaratıcı yazarlık konularında eğitim ve atölye çalışmaları gerçekleştirmektedir. Adana Final Akademi Okullarında 5.6. ve 7. Sınıf öğrencilerine İnovasyon ve Girişimcilik dersleri vermektedir.
“İnovatif Çocuklar Yetiştirmek”, “Kızım Çizdi Ben Yazdım” ve “Oyuncak Mucidi ve KoKoLoKo” isimlerinde üç kitabı bulunmaktadır. Evli ve bir kız çocuk annesidir.

tr_TRTurkish