Koray İnan

Satış Koçu, Mentor & Eğitmen


1999 yılı Marmara Üniversitesi, Ekonomi bölümünden mezun olan Koray İnan, 2003 yılında aynı üniversitenin Mali Ekonomi bölümündeki yüksek lisans çalışmasını başarıyla tamamlamıştır. Çalışma hayatına 1999 yılında Yapı Kredi Bankası A.Ş.’de başlamıştır. 13 yıl farklı banka ve ekiplerde yer almış, şubelerin kurumsal ve ticari satış yöneticiliği görevlerini yürütmüştür.

2013 – 2014 yıllarında bünyesinde çalıştığı Vatan Bilgisayar ile teknoloji perakendeciliği ve mağazacılığın her alanında eğitim tasarlama, planlama ve uygulama, süreçlerinin yönetimi, saha eğitim ihtiyaçları analizi, yıllık eğitim planlarının yapılması, uygulanması ve takibi gibi birçok görev üstlenmiştir. 2014 yılından itibaren Etkin Proje Yönetim Danışmanlık firmasında mentorluk ve eğitim koordinatörlüğü görevini yürüten Koray İnan, satışta oyunlaştırma, ekip yönetimi, performans yönetimi ve satış koçluğu konularında çalışmalarına devam etmektedir.

Koray İnan, House of Human bünyesinde mentorluk eğitimlerini tamamlamıştır. Yönetici, mentor ve eğitimci olarak edindiği deneyimleriyle koçluk, satış ve liderlik alanındaki eğitimlerini Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) onaylı “House of Human” Koçluk Okulu’nu tamamlayarak zenginleştirmiştir. ICF onaylı profesyonel koçluk eğitimi alan Koray İnan, satış ve yönetici koçluğu alanında bilişsel/davranışçı kuramı uygulamaktadır. İTÜ Çekirdek Kuluçka Merkezi mentoru ve AC Türkiye Koçluk Derneği üyesidir.

Satış, Satış Koçluğu, Satışta Oyunlaştırma, Satışta Hikayeleştirme, Satış Ekibi Yönetimi, Perakende Yönetimi, Mağazacılık, Ekip Yönetimi, Mentorluk ve Girişimcilik konularında uzmanlığı bulunmaktadır.

Yayınları ve Kitapları

  • “Satış Personelinin Performansını Geliştirmeye Yönelik Oyunlaştırma Model Önerisi”, İş’te Davranış Dergisi / Ortak Çalışma / Kabul Tarihi 27/04/2017
  • İtirazım Var: “Satıcıların En Sık Karşılaştığı 49 Müşteri İtirazına Yanıtlar”, Hümanist Yayınları, Kolektif Yazarlı Ortak Çalışma
  • Koçluk Atölyesi / Satış Koçluğu Bölümü, Abaküs Yayınları, Kolektif Yazarlı Ortak Çalışma
  • Satış 4.0, Abaküs Yayınları
tr_TRTurkish