Mehmet İlker Aksoy

Profesyonel Koç, Mentor,
Step Up Hızlandıran Koçluk Platformu Proje Yöneticisi (STRATEJİ)


Akademik kariyerini Kara Harp Okulu’nda Sistem Mühendisliği alanında yapmıştır. Türk Silahlı Kuvvetlerinde; çeşitli kademelerde Birlik Komutanı, Proje Yöneticisi ve Stratejik Planlama Uzmanı olarak 26 yıl boyunca başarı ile hizmet yapmıştır.

İş Geliştirme Mentorluğu ve Profesyonel Koçluk eğitimlerini tamamlamayı müteakiben, özellikle “Kişilik Analizi” ve “Koçvari Liderlik” alanlarında çalışmalarını yoğunlaştıran Aksoy, orta seviye yöneticilerin liderlik uygulamalarına önemli katkılarda bulunmuştur. Çalışma ortamında koçluk yeteneklerinin kullanılması özelinde gayretlerini odaklamıştır. Aynı zamanda koçluk yolculuğuna devam etmek ve yeteneklerini geliştirmek isteyenlere yardımcı olan Step Up Hızlandıran Koçluk Platformu’nda gönüllü olarak Proje Yöneticiliği yapmaktadır. Bu platformda çeşitli sosyal sorumluluk ve eşkoçluk projelerinde 900’den fazla koçun yaklaşık 10.000 saat koçluk yapmasına nezaret etmiştir. Aynı zamanda bireysel olarak Takım ve Yönetici Koçluğu yapmaktadır. Bunlara ilave olarak Coach Magazine Türkiye dergisinde Blog yazarı olarak hazırladığı içerikler yayımlanmaktadır.

House of Human Eğitim, Koçluk ve Mentorluk Platformu tarafından yürütülen projelerde asistanlık, eğitmenlik ve grup koçluğu yapmaktadır. Bu sayede seçkin şirketlerde uyum ve çalışan bağlılığının arttırılmasına yönelik katkıda bulunmaktadır. Evli ve bir çocuk sahibi olan Aksoy, Ankara’da ikamet etmektedir.

tr_TRTurkish