10 Süper Koçluk Konusu ve Uygulama Yöntemi Koçluk Aracı

Video Tanıtımı

Dr. Umut Ahmet Tarakcı’nın Koçluk Araçları kitabında 17. Araç olarak yer alan; 10 Süper Koçluk Konusu ve Uygulama Yöntemi Koçluk Aracının kullanım alanları, nasıl kullanılabileceği ve takibinde neler yapılması gerektiğine dair bilgiler alacağımız bir video ile karşınızdayız.

10 Süper Koçluk Konusu ve Uygulama Yöntemi Koçluk Aracı her danışanın konudan bağımsız olarak; mükemmellik yolculuğunda ilerlemesi gereken 10 konuyu işlemektedir. 

Ne konuda çalışacağını bilmeyen danışanlar için güzel bir kılavuz sunar.  Buradaki her bir konuyu bir koçluk seansı olarak ele alıp işlenebilir.

Dr. Umut Ahmet Tarakcı’nın konuğu olan Seda Erzen ile Koçluk aracında kullanılan kavramları, uygulama adımlarını detaylıca ve örneklerle dinleyecek, dikkat edilmesi gereken konular, ön hazırlık ve sonrası takip adımlarını öğreneceksiniz.

Seda Erzen SooHR Kurucu,(PCC) Profesyonel Takım ve Lider Koçu, Mentor, İnsan 

Kaynakları Profesyoneli, Eğitmen, Yazardır.

İktisat ve Stilistlik eğitimlerinden sonra, Orta Doğu Teknik Üniversitesinde İnsan 

Kaynakları Yönetimi üzerine, İstanbul Teknik Üniversitesinde Sosyal Medya Yönetimi eğitimlerini aldı. 20 yıllık profesyonel iş yaşamına Türkiye’nin tanınan Perakende markalarında, İnsan Kaynakları Yöneticisi, İnsan Kaynakları Müdürü ve en son İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev aldı. 

Yönettiği markalardan bazıları Network, Fabrika, Que, Divarese, Beymen Business, Benetton’dur. Şirket içi ‘İç Eğitmen’ projesini, Çalışan Bağlılığı Konusunda ‘Genç Boyner’ projesini hayata geçirdi. Çalışmış olduğu şirketlerin katılmış olduğu yarışmalarda, ekip liderliği yaptı. Liderlik yaptığı birçok projeyi ödülle taçlandırdı.

2015 Yılında SooHR’ı kurdu. SooHR’da firmalara HR Yönetim Danışmanı, Eğitmen, Profesyonel Lider ve Takım koçu, Mentor, ve Business partner olarak destek vermektedir. Lead Network Türkiye Kurucu Üyeleri arasında yer almaktadır. İş’te Şans isimli bir kitabı bulunmakta olup, yazar telif hakkı ihtiyaç sahibi çocukların eğitimine aktarılmaktadır. İş’te Şans isimli bir program Business Channel TV’de yapmaktadır.

Soru-cevap olarak kurguladığımız içeriğimizi dilerseniz aşağıdaki akıştan faydalanarak da izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Zaman İçerik
00:00 Giriş ve kitap hakkında
01:53 Aracı Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?
05:18 Aracı Kullanan Kişi Koç Değilse Nelere Dikkat Etmelidir?
06:46 Rollerin Örnek İle Açıklanması
10:19 Öğrenilmiş Çaresizlik Nelerden Etkilenir?
18:11 Danışanın Yapamam Dediği Konu Algı Mı Yoksa Yargı Mı?
22:08 Koçlar Pişmanlık ve Affetmeyi Şükür Aracı ile Nasıl Kullanmalıdır?
24:38 Danışanın Kitaplarla Nasıl Bir Farkındalığa Ulaşması Hedefleniyor?
27:00 Danışanın Toplumsal Baskı İle Sahip Olabileceği Değerler Nelerdir?
32:09 Yaşam Amacının Topluma Katkısı Arasında Nasıl Bir Bağlantı Var?
34:44 Danışanın Yaşam Amacını Belirlemek İçin Hangi Sorular Sormalıdır?
39:11 Koçlar Duygu Çemberini Ne Zaman ve Nasıl Kullanmalıdır?
43:48 Koçlar Danışanın Psikoloğa İhtiyacı Olduğunu Nasıl Anlarlar?

Hemen Al

  • ,

    10 Süper Koçluk Konusu ve Uygulama Yöntemi Koçluk Aracı – PDF

    50,00
has been added to your cart:
ADRES VE ÖDEME
tr_TRTurkish