Otobiyografik Çözümleme Koçluk Aracı

Video Tanıtımı

Dr. Umut Ahmet Tarakcı’nın Koçluk Araçları kitabında 13. Araç olarak yer alan; Otobiyografik Çözümleme Koçluk Aracının kullanım alanları, nasıl kullanılabileceği ve takibinde neler yapılması gerektiğine dair bilgiler alacağımız bir video ile karşınızdayız.

Otobiyografik Çözümleme Aracı danışanın, belli kurallar çerçevesinde, geçmişini yazma faaliyetidir.  Kişisel tarihinin en az iki sayfalık dökümüdür.

Dr. Umut Ahmet Tarakcı’nın konuğu olan Sezai Kayaoğlu ile Koçluk aracında kullanılan kavramları, uygulama adımlarını detaylıca ve örneklerle dinleyecek, dikkat edilmesi gereken konular, ön hazırlık ve sonrası takip adımlarını öğreneceksiniz.

Sezai Kayaoğlu, Psikolog, Yönetim Danışmanı ve Profesyonel Koçtur. İstanbul Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun olduktan sonra Sosyal Psikoloji alanında yüksek lisansına devam etmiş, bireysel ve grup terapisi alanlarında eğitimine ve çalışmalarına devam etmiştir.

2009 itibariyle insan kaynakları kariyerine Türk Telekom’da başlamış ve ardından Vodafone Türkiye’de görev almıştır. 2014 yılında HayGroup Türkiye’ye geçiş yaparak danışmanlık sektöründe göreve başlamış ve 2017 yılından bu yana Korn Ferry’nin Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde Kıdemli Direktör olarak kariyerini sürdürmektedir.

Soru-cevap olarak kurguladığımız içeriğimizi dilerseniz aşağıdaki akıştan faydalanarak da izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

 

Zaman İçerik
00:00 Giriş ve kitap hakkında
03:47 Araç Ne Zaman Kullanılır?
07:24 Dönem Dönem Birey Kendi Geçmişini Yazmalı Mı?
14:37 Deneyimlerinizde Hangi Odak Alanlarının Daha Çok Paylaşıldığını Gördünüz?
21:48 Aracın Ekstra Dikkat Edilmesi Gereken Yönleri Var Mı?
26:56 Biyografide Yeterli Veri Olmadığında veya Danışan Kendini Açmak İstemediğinde Ne Tavsiye Edilebilir?
36:07 Sizi Etkileyen Biyografik Kitap Ya da Film Olarak Neyi Önerirsiniz?

Hemen Al

  • ,

    Otobiyografik Çözümleme Koçluk Aracı – PDF

    15,00
has been added to your cart:
ADRES VE ÖDEME
tr_TRTurkish