Gerçeği Görerek Bakış Açısını Değiştirme Koçluk Aracı

Video Tanıtımı

Dr. Umut Ahmet Tarakcı’nın Koçluk Araçları kitabında 10. Araç olarak yer alan; Gerçeği Görerek Bakış Açısını Değiştirme Koçluk Aracının kullanım alanları, nasıl kullanılabileceği ve takibinde neler yapılması gerektiğine dair bilgiler alacağımız bir video ile karşınızdayız.

Araç; Danışan özellikle birine kızgınsa ve bu kızgınlık duygusal yük yaratıyorsa, hayatında dış etkenlere bağlı olduğunu düşündüğü bir tıkanıklık varsa, danışanın bakış açısını, gerçekleri görecek şekilde değiştirmek için ve Danışanın kişisel sorumluluğunu fark etmesi için uygulanır.

Dr. Umut Ahmet Tarakcı’nın konuğu olan Filiz Yurttaşer  ile Koçluk aracında kullanılan kavramları, uygulama adımlarını detaylıca ve örneklerle dinleyecek, dikkat edilmesi gereken konular, ön hazırlık ve sonrası takip adımlarını öğreneceksiniz.

Filiz Yurttaşer, Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Koleji Laboratuvar Bölümü mezunu olmasına rağmen profesyonel kariyer hayatına bankacılık sektöründe Sekreter olarak başlamıştır. Uzun yıllar ulusal ve uluslararası şirketlerde Üst Düzey Yönetici Asistanı olarak devam etmiştir. Bu süreç içinde kurumsal kimlik çalışmalarında uzmanlaşarak sponsorluk ve sosyal sorumluluk projelerinde aktif rol almıştır. Pek çok toplantı ve konferans organize etmiştir. 2011 yılında Avrupa’daki Yönetici Asistanlar Birliğinin IMA (EUMA) Türkiye’den ve Avrupa Dışından İlk Temsilcisi olarak bu alandaki konferanslara Türkiye’yi temsilen katılmıştır.

Yönetici Asistanlık konferans ve seminerlerinde konuşmacı, panelist olarak yeralan Filiz Yurttaşer, A.Ö.F. İşletme Fakültesi mezunu olup, 2000 yılında FA Coach Akademi’den ICF Onaylı Koçluk Sertifikası, 2002 yılında da Mesleki Yeterlilik Belgesini almıştır. Halen, AC ve Step-Up liderliğindeki pek çok sosyal sorumluluk projesinde gönüllü Yaşam Koçu olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Soru-cevap olarak kurguladığımız içeriğimizi dilerseniz aşağıdaki akıştan faydalanarak da izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

 

Zaman İçerik
00:00 Giriş ve kitap hakkında
02:04 Karşı Tarafı Suçlamak Ne Kadar Doğru Bir Yaklaşım?
03:43 Aracı Hangi Durumlarda Kullanabiliriz?
10:53 “Aynanın arkasına sürülen sır, senin algındır. Sır yanlışsa gerçeklik bozulur”Sözünüzle Tam Olarak Ne Demek İstiyorsunuz?
15:01 Araç Nasıl Bir Teknikle İlerliyor?
30:28  Tekniği Yazılı Mı, Sözlü Mü Yapmalıyız? Danışan Tek Başına Yapabilir Mi?
34:07  Bu Sorular Danışana Ne Kazandırıyor, Etkileri Neler Oluyor?
37:26 Nasıl Düşünürsek Sorun Olarak Gördüğümüz Konu Sorun Olmaktan Çıkar?
46:01 Louise Hay’in Kitabının İçeriği Bu Aracı Nasıl Destekleyebilir?
46:46 Byron Katie: Olanı Sevmek

 

Hemen Al

  • ,

    Gerçeği Görerek Bakış Açısını Değiştirme Koçluk Aracı – PDF

    15,00
has been added to your cart:
ADRES VE ÖDEME
tr_TRTurkish