Bireysel Strateji Geliştirme Koçluk Aracı

Video Tanıtımı

Dr. Umut Ahmet Tarakcı’nın Koçluk Araçları kitabında 21. Araç olarak yer alan; Bireysel Strateji Geliştirme Koçluk Aracının kullanım alanları, nasıl kullanılabileceği ve takibinde neler yapılması gerektiğine dair bilgiler alacağımız bir video ile karşınızdayız.

“Ağacı doğru yere ekersen büyütmesi kolay olur.” metaforu ile en doğru şekilde özetlenen “Bireysel Strateji Geliştirme” koçluk aracı özellikle kariyer koçluğunda kullanılacak en etkili araçlardan biridir.

Bu araç, kariyerine yeni başlayan, kariyer değişimi düşünen, kendi girişimini kurmak isteyen ya da kariyerinde sıkışmış ilerlemek için destek arayan kişiler için oldukça fayda sağlayacaktır.

 Dr. Umut Ahmet Tarakcı’nın konuğu olan Meltem Evci Saka ile Koçluk aracında kullanılan kavramları, uygulama adımlarını detaylıca ve örneklerle dinleyecek, dikkat edilmesi gereken konular, ön hazırlık ve sonrası takip adımlarını öğreneceksiniz.

Meltem Evci Saka Profesyonel Koç, PCC (ICF), Takım Koçu, Eğitmen, RLAC Eğitmeni, İK Profesyonelidir.

İTÜ Tekstil Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra eğitimine İstanbul Üniversitesi İnsan Kaynakları Yönetimi yüksek lisansı ile devam ederek mesleğini insan mühendisliğine doğru şekillendirmiştir. 

Profesyonel iş hayatına 2009 senesinde Erba Mümessillik ve M&S Türkiye ofisinde mühendis başladıktan sonra yolculuğuna perakende sektörünün dünyaca ünlü oyuncularından C&A’de insan kaynakları alanında devam etmiştir. 

Çalıştığı dönemde İK ile ilgili tüm süreç, prosedür ve uygulamaların sıfırdan kurulmasından ve doğru şekilde işletilmesinden sorumlu olmuştur. 

2016 senesinde Türkiye’nin yerli sermayeli en büyük restoran zinciri olan HD Holding’e geçiş yapmıştır. HD İskender, HD Döner, Pidem ve Pideko ve İK & Eğitim Müdürlüğü görevini yürütmüştür. Aynı dönemde koçlukla tanışıp, House of Human Koçluk Okulu’nda “Profesyonel Koçluk”, “Eğitimcinin Eğitimi” ve “Takım Koçluğu” eğitimleri ile koçluk ve eğitim alanındaki gelişimini sürdürmüştür. 

Son olarak FLO Teknoloji firmasında tüm İK süreçlerinden sorumlu olarak İK Müdürü görev almıştır.

ICF onaylı PCC unvanlı koç olarak şu anda, kurumlar ve bireylerle performans üzerine “Yönetici”, “Kariyer” ve “Takım” Koçluğuna, liderlik becerileri, RLAC (Recognised Leader as Coach, Koçvari Lider) ve İK uzmanlık alanları üzerine eğitimlerine devam etmektedir. 

Soru-cevap olarak kurguladığımız içeriğimizi dilerseniz aşağıdaki akıştan faydalanarak da izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

 

Zaman İçerik
01:15 Koçluk Araçları kitabı oluşum süreci
07:25 Strateji Nedir? Ne Değildir? Önemli kavramlar ve yapılan büyük hatalar
13:15 Bir kariyer koçluğu aracı olarak “Bireysel Strateji Geliştirme”
17:30 Koçlar için yapılandırılmış koçluk sürecinde “Bireysel Strateji Geliştirme” aracı
19:40 “Bireysel Strateji Geliştirme” aracında kullanılan matris, kavramların tanımları ve önemli örnekler
40:00 “Bireysel Strateji Geliştirme” aracını kullanmanın gerekli olduğu ve fayda sağladığı örnek durumlar/konular
52:00 Aracı kullanacak koçlara Umut Hoca’dan örneklerle 3 hazırlık ve uygulama tavsiyesi

Hemen Al

  • ,

    Bireysel Strateji Geliştirme Koçluk Aracı

    15,00
has been added to your cart:
ADRES VE ÖDEME
tr_TRTurkish