Kişisel Vizyon Detaylandırma Soruları Koçluk Aracı

Video Tanıtımı

Dr. Umut Ahmet Tarakcı’nın Koçluk Araçları kitabında 7. Araç olarak yer alan; Kişisel Vizyon Detaylandırma Soruları Koçluk Aracının kullanım alanları, nasıl kullanılabileceği ve takibinde neler yapılması gerektiğine dair bilgiler alacağımız bir video ile karşınızdayız.

İş yerinde veya profesyonel olarak koçluk yaptığınızda, danışan gelişim göstermek istediği başlığı seçmekte özgürdür. Hangi konu konuşulursa konuşulsun, tüm konuların kişinin vizyonu ile bir bağlantısı vardır. Vizyon büyük resmi verir; koçluk konusu da bu resim içinde kendine bir yer bulur. O nedenle her koçluk öncesinde, kişisel vizyon yazılması uygun olacaktır.

Vizyon, danışanın ufkunu çizeceği için en erken 5 yıllık bir süreci kapsamalıdır. 10, 15 veya 20 yıllık vizyon yazmak daha iyi sonuç vermektedir.

Dr. Umut Ahmet Tarakcı’nın konuğu olan Nurdan Özdemir ile Koçluk aracında kullanılan kavramları, uygulama adımlarını detaylıca ve örneklerle dinleyecek, dikkat edilmesi gereken konular, ön hazırlık ve sonrası takip adımlarını öğreneceksiniz.

Nurdan Özdemir Yönetici Koçu PCC, JNK Coaching Kurucu Ortağı

Elektronik Mühendisi olan Nurdan, 25 yıl savunma sanayinde mühendislik, Proje Yönetim Ofisi Yöneticiliği, Program ve Proje Yöneticiliği görevlerinde bulunmuştur.

2017 yılında başlayan koçluk yolculuğu ile yönetici koçluğu ve eğitmenliği ikinci meslek olarak edinmiştir. ICF PCC unvanlı bir koç olarak yönetici koçluğu, koç lider (RLAC) eğitmenliği, duygusal zeka değerlendiriciliği ve CharacterIX Kişilik Envanteri danışmanlığı yapmaktadır. Duygusal zeka ve duygusal çeviklik konularında çalışan Nurdan JNK Coaching çatısı altında Kurumlara Liderlik Programı tasarlamakta ve geliştiren liderlik eğitimleri vermektedir.

Sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü koç olarak yer almanın yanı sıra PMI Türkiye ve Peryön İç Anadolu derneklerinde gönüllü mentorluk yapmaktadır. 2022 yılı itibari ile AC Türkiye Akreditasyon Başkanlığı görevini yürütmektedir. Blog yazıları ve podcastler ile deneyimlerini paylaşmaktadır.

Soru-cevap olarak kurguladığımız içeriğimizi dilerseniz aşağıdaki akıştan faydalanarak da izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Zaman İçerik
00:00 Giriş ve kitap hakkında
03:47 Araç Ne Zaman Kullanılır?
07:24 Dönem Dönem Birey Kendi Geçmişini Yazmalı Mı?
14:37 Deneyimlerinizde Hangi Odak Alanlarının Daha Çok Paylaşıldığını Gördünüz?
21:48 Aracın Ekstra Dikkat Edillmesi Gereken Yönleri Var Mı?
26:56 Biyografide Yeterli Veri Olmadığında veya Danışan Kendini Açmak İstemediğinde Ne Tavsiye Edilebilir?
36:07 Sizi Etkileyen Biyografik Kitap Ya da Film Olarak Neyi Önerirsiniz?

 

Hemen Al

  • ,

    Kişisel Vizyon Detaylandırma Soruları Koçluk Aracı – PDF

    15,00
has been added to your cart:
ADRES VE ÖDEME
tr_TRTurkish