Spiral Dinamikler ile Kültür Çalışması Aracı

Video Tanıtımı

Dr. Umut Ahmet Tarakcı’nın Koçluk Araçları kitabında 12. Araç olarak yer alan; Spiral Dinamikler ile Kültür Çalışması Koçluk Aracının kullanım alanları, nasıl kullanılabileceği ve takibinde neler yapılması gerektiğine dair bilgiler alacağımız bir video ile karşınızdayız.

Spiral Dinamikler ile Kültür Çalışması Aracı Danışan, içinde bulunduğu toplumda sıkışıyorsa, ekonomik ve çevresel imkanları ile anlayışı arasında boşluk oluşmuşsa, eski arkadaşları ile uyum içinde değilse, farkındalık yaşaması ve sebepleri görmesi açısından uygundur.  

 Dr. Umut Ahmet Tarakcı’nın konuğu olan Ayşegül İmamoğlu ile Koçluk aracında kullanılan kavramları, uygulama adımlarını detaylıca ve örneklerle dinleyecek, dikkat edilmesi gereken konular, ön hazırlık ve sonrası takip adımlarını öğreneceksiniz.

Ayşegül İmamoğlu ICF Akredite Eğitimli MYK Belgeli Profesyonel Koç, Kariyer Koçu, Öğrenci Koçu, Mentordur.

Ege Üniversitesi Peyzaj Mimarlığı Lisans eğitimini tamamladıktan sonra inşaat sektöründe Peyzaj Mimarı, Şantiye Şefi ve mühendis olarak çalışmalarına 2013 yılına kadar sürdürmüştür.

2014-2015 döneminde ICF Akredite Profesyonel Koçluk eğitimi alarak koçluk sektörüne ve koçluk mesleğine adım atmıştir.2015 yılından beri bireysel koçluk, kariyer koçluğu çalışmalarına üniversite öğrencileri, kolej öğrencileri, yetişkinlerle ve yöneticilerle devam etmektedir. Bunun yanında çeşitli sosyal sorumluluk çalışmalarında gönüllü bir profesyonel olarak da faaliyet sürdürmektedir. Step Up Coaching programında proje lideriliği yapmaktadır. Koçların ve kendi koçluğunun gelişimine önem veren koç olarak mentorluk yapmakta, yeni eğitiler alarak çeşitli çalışmalara katılarak koçluk gelişim yolculuğuna hem de profesyonel çalışmalarına bu alanda devam etmektedir.

Soru-cevap olarak kurguladığımız içeriğimizi dilerseniz aşağıdaki akıştan faydalanarak da izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Zaman İçerik
00:00 Araç Hakkında
00:35 Her Seviyedeki Koçlar İçin Kitap Kullanılabilir Mi?
02:08 Aracı Ne Zaman Kullanmalıyız?
03:19 Aracı Kimlere Kullanmalıyız?
08:34 Aracı Belirtilen Araçlarla Birleştirerek Kullanabilir Miyim?
18:03 Bu Araç Takım Koçluğunda Etkili Midir?
23:19 Kültür Çatışmasında Etkili Midir?
24:24 Bireysel ve Kurumsal Strateji İzlemede Etkili Midir?
25:37 Eğitim Sistemi ve Siyasete Bu Araç Nasıl Uygulanabilir?

Hemen Al

  • ,

    Spiral Dinamikler ile Kültür Çalışması Aracı – PDF

    15,00
has been added to your cart:
ADRES VE ÖDEME
tr_TRTurkish