NLP Meta Programlar ile Koçluk

Video Tanıtımı

Emel Kardan  – NLP META PROGRAMLAR İLE KOÇLUK  

 Dr. Umut Ahmet Tarakcı’nın Koçluk Araçları kitabında 11. Araç olarak yer alan; NLP Meta Programlar ile  Koçluk Aracının kullanım alanları, nasıl kullanılabileceği ve takibinde neler yapılması gerektiğine dair bilgiler alacağımız bir video ile karşınızdayız. 

NLP Meta Programlar ile  Koçluk Aracının  Danışanın düşünürken kullandığı genellemeleri, öğrenme yaklaşımlarını, algılama ve hafızda tutuş sıralamasını anlamak için kullanılabilir.  

Takım/grup farklılıklarını tespit etmek ve değişim için başlangıç noktası belirlemek açısından kullanışlıdır.  Takım koçluğunda kullanılabilir. 

 Dr. Umut Ahmet Tarakcı’nın konuğu olan Emel Kardan ile Koçluk aracında kullanılan kavramları, uygulama adımlarını detaylıca ve örneklerle dinleyecek, dikkat edilmesi gereken konular, ön hazırlık ve sonrası takip adımlarını öğreneceksiniz. 

Emel Kardan Profesyonel Koç, Eğitmen, Eğitim Yöneticisidir. 

Fizik bölümü lisans ve yüksek lisans mezunudur. Fizik öğretmeni ve eğitim yöneticisi olarak İstanbul’daki özel okullarda 25 yıl çalışmıştır. Özel okullardaki öğretmenlere ve ebeveynlere yönelik çeşitli eğitimler vermektedir. 

2020 yılı itibariyle başladığı koçluk yolcuğuna başta öğrenciler, öğretmenler ve ebeveynler olmak üzere çeşitli alanlardaki koçluk çalışmaları ve sosyal sorumluluk projeleriyle devam etmektedir.  2021 yılında Mesleki Yeterlilik Kurumu Koç Seviye 6 meslek belgesini almış olup halen bir ACTP koçluk okulu öğrencisidir. 

2017 yılından itibaren, kişilerin kendi güçlerini fark etmelerine ve yaşamlarını istedikleri yönde değiştirmelerine yardımcı olan Access Consciousness sistemi içerisinde CFMW ünvanlı eğitmendir. 

Ağustos 2022 itibariyle kendi firması olan Emel Kardan Koçluk Eğitim ve Danışmanlık’ta kurucu profesyonel koç ve eğitmen olarak kariyerini sürdürmektedir. 

Soru-cevap olarak kurguladığımız içeriğimizi dilerseniz aşağıdaki akıştan faydalanarak da izleyebilirsiniz. İyi seyirler. 

Zaman  İçerik 
00:00  Giriş  
01:10  Araç Nasıl Ortaya Çıktı? 
03:24  Seansta Bu Aracı Kullanmaya Nasıl Karar Verebiliriz? 
09:48  Meta Programı Anlatırken Danışanların Tepkileri Nasıl Oluyor? 
17:18  Koçun Kendi Meta Programını Bilmesi Neden Önemlidir? 
25:26  Araç Takım ve Grup Koçluğunda Nasıl Kullanılır?
35:35  NLP Eğitimi Almış Bir Koçun Seansı Farklı Olur Mu? 
42:28  Koçluk Deneyimi İle Koçluk Araçları Üretme Arasında Bağlantı Var Mı? 
48:02  Öğrencilerde Bu Aracı Kullanabilir Miyiz ve Nelere Dikkat Etmeliyiz? 

 

Hemen Al

  • ,

    NLP Meta Programlar ile Koçluk – PDF

    15,00
has been added to your cart:
ADRES VE ÖDEME
tr_TRTurkish