Karpman Drama ve Çözüm Üçgenleri Koçluk Aracı

Video Tanıtımı

Dr. Umut Ahmet Tarakcı’nın Koçluk Araçları kitabında 12. Araç olarak yer alan; Karpman Drama ve Çözüm Üçgenleri Koçluk Aracının kullanım alanları, nasıl kullanılabileceği ve takibinde neler yapılması gerektiğine dair bilgiler alacağımız bir video ile karşınızdayız.

Karpman Drama ve Çözüm Üçgenleri hemen her danışanın bir kere görmesi gereken araçlardandır. Danışanı reaktif bir durumdan çıkarıp, Proaktif bir duruma geçirmek için çok kullanışlıdır. Kurban, suçlayıcı veya kurtarıcı rolünü oynayan veya muhatap olan danışanların farkındalık yaşaması için kullanılır. 

Dr. Umut Ahmet Tarakcı’nın konuğu olan Figen Tayfun ile Koçluk aracında kullanılan kavramları, uygulama adımlarını detaylıca ve örneklerle dinleyecek, dikkat edilmesi gereken konular, ön hazırlık ve sonrası takip adımlarını öğreneceksiniz.

Figen Tayfun, Profesyonel Koç (ACC), Takım Koçu, Yönetici Koçu, RLAC İş ortağı, Kurum İçi Mentorluk / Koçluk Sistem Yöneticisi, Step Up Coaching Program Proje Yöneticisi ve Eğitmendir.

1994 itibariyle yönetici kariyerine Pamukbank’ta başlamış ve ardından Koç Özel Bankacılık, Oyak Bank, HSBC, Finansinvest, Abank, Ata Yatırım’da 2014 yılına kadar üst düzey yöneticilik yapmıştır.2014 yılından bu yana Koçluk ve Mentorluk alanında aldığı eğitimlerle, Kurum içi Mentorluk/ Koçluk sistem yöneticisi ve Eğitmen olarak kariyerini sürdürmektedir.

Soru-cevap olarak kurguladığımız içeriğimizi dilerseniz aşağıdaki akıştan faydalanarak da izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Zaman İçerik
00:00 Giriş ve Kitap Hakkında 
04:02 Karpman Nedir?
04:24 Aracı Ne Zaman Kullanmalıyız?
09:03 Aracı Nasıl Uygulayabiliriz?
11:35 Üçgenindeki 3 Negatif Davranışın Tarifi
19:31 Seansta Hangi Soruları Sorarak İlerleme Sağlayabiliriz?
27:17 Aracı Kullanırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Hemen Al

  • ,

    Karpman Drama ve Çözüm Üçgenleri Koçluk Aracı – PDF

    15,00
has been added to your cart:
ADRES VE ÖDEME
tr_TRTurkish