Çalışan Bağlılığını Arttırma Koçluk Aracı

Video Tanıtımı

Dr. Umut Ahmet Tarakcı’nın Koçluk Araçları kitabında 23. Araç olarak yer alan; Çalışan Bağlılığını Arttırma Koçluk Aracının kullanım alanları, nasıl kullanılabileceği ve takibinde neler yapılması gerektiğine dair bilgiler alacağımız bir video ile karşınızdayız.

Gallup’un yaptığı bir ankete göre bir çalışanın iş yerine bağlı olmasının veya olmamasının % 70 nedeni yöneticidir. Yöneticiler kendilerinin bu kadar önemli bir oynadığını bilmeyebilirler. Bu araç, yöneticinin bağlılık konusunu derinlemesine düşünmesini, kendisini ve çevresini yeni kelimeler ile düşünmesini sağlamak amacıyla kurgulanmıştır.

Bu aracı yönetici kendisi için doldurduğunda çalıştığı kuruma bağlılığı hakkında bir değerlendirme yapabilir.   

Dr. Umut Ahmet Tarakcı’nın konuğu olan Ayşegül Özerel ile Koçluk aracında kullanılan kavramları, uygulama adımlarını detaylıca ve örneklerle dinleyecek, dikkat edilmesi gereken konular, ön hazırlık ve sonrası takip adımlarını öğreneceksiniz.

Ayşe Gül Özerel  PCC Profesyonel Koç / Takım ce Yönetici Koçu/ Mentor / Eğitmen                          Anadolu Üniversitesi Halkla ilişkiler mezunudur. 1996’da Bankacılık ile başladığı çalışma hayatına 2000 yılında Sigortacılık sektörüne geçiş yaparak, 18 yıl boyunca Sağlık ve Elementer branşta, Bankasürans kanalı Satış & Pazarlama alanında yöneticilik, Banka kanalı MT yönetici gruplarına sigortacılık eğitimleri vermiş ve kurum içi Mentorluklar yapmıştır. 2016 yılında adım attığı koçluk yolculuğu ile birlikte 2018 yılından itibaren, PCC Profesyonel Koç , mentor ve Eğitmen olarak yolculuğuna devam etmektedir. Uluslararası onaylı profesyonel bir koç olmanın yanında, AC ve İCF onaylı bir okuldan ACTP koçluk ileri düzey eğitimlerini tamamlamıştır. Profesyonel Takım Koçu, Yönetici Koçu ve Yöneticiler için Koçluk modeli RLAC (Recognized Leader as Coach) Fasilitörlerindendir. Kurumlarda Liderlik, Koçvari Liderlik Eğitimleri vermekte, Satış ve Pazarlama, Şiddetsiz iletişim, Duygusal çeviklik alanında çalışmalar yapmaktadır.

Sosyal sorumluluk projeleri ile koçlukla bireyler STK, kurumların gelişimine destek veren Step Up Coaching Program ” Hızlandıran Koçluk” programı yönetim ekibinde proje liderlikleri yapmış, AC Türkiye Üyelik komitesi ve Marmara Bölge komitesi yönetim ekibinde, projelerde Koçluğun yaygınlaşması ve gelişimine katkı sunmaya devam etmektedir.

Coach Özerel, kurumsal hayatta edindiği tecrübeler ile 7 yıldır koçluk ve eğitim alanında edinmeye devam ettiği tecrübeleriyle Koçlar ve öğrenciler  için Mentorluk, Öğrenci ve Kariyer Koçluğu, Yönetici Koçluğu, Takım koçluğu alanlarında çalışmakla birlikte, kurum içi eğitimler vermektedir.

Koçluk alanı dışında LR Health & Beauty firmasında Manager iş ortağı olarak ekipler kurmakta ve Network marketing alanında ayrıca kariyer yapmaktadır.

Soru-cevap olarak kurguladığımız içeriğimizi dilerseniz aşağıdaki akıştan faydalanarak da izleyebilirsiniz. İyi seyirler.

Zaman İçerik
00:00 Araç Hakkında
02:37 Çalışan Bağlılığı Üzerindeki Tespitleriniz Nelerdir?
07:25 Kurumlardaki Yanlılık Kavramını Nasıl değerlendirirsiniz?
11:33 Aracı Kullanırken Koçlara Tavsiyeleriniz Neler olur?
15:40 Bağlılık ve Bağımlılık Kavramları Nedir?
27:15 Çalışan Bağlılığı Aracını Uygularken Nelere Dikkat Edilmeli?
37:01 Çalışan Bağlılığını Desteklemek İçin Neler Yapılmalı?

Hemen Al

  • ,

    Çalışan Bağlılığını Arttırma Koçluk Aracı – PDF

    15,00
has been added to your cart:
ADRES VE ÖDEME
tr_TRTurkish