Girişimcinin Başarı Yolculuğu Koçluk Aracı

Video Tanıtımı

Dr. Umut Ahmet Tarakcı’nın Koçluk Araçları kitabında 9. Araç olarak yer alan; Girişimcinin Başarı Yolculuğu Koçluk Aracının kullanım alanları, nasıl kullanılabileceği ve takibinde neler yapılması gerektiğine dair bilgiler alacağımız bir video ile karşınızdayız. 

Girişimcinin Başarı Yolculuğu Koçluk Aracının Kurum içi girişim yapmak veya kendi işini kurmak isteyen ve nereden, nasıl başlaması gerektiğine tam karar veremeyenlere hizmet eder. Girişimci koçluğu ve mentorluğu yapanlar için bir izlek oluşturur. Girişimcinin kendini test etmesine izin verir.  

Dr. Umut Ahmet Tarakcı’nın konuğu olan Ahmet Sümer  ile Koçluk aracında kullanılan kavramları, uygulama adımlarını detaylıca ve örneklerle dinleyecek, dikkat edilmesi gereken konular, ön hazırlık ve sonrası takip adımlarını öğreneceksiniz. 

Ahmet Sümer , Profesyonel koç  ve mentordur. 

Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi bölümünden mezun olan Sümer, İngiltere’de City Business College’ta “İşletme Yönetimi” alanında yüksek lisans eğitimi almıştır. Ayrıca Sürekli öğrenme misyonuyla iş hayatı boyunca eğitimlerine ara vermeyen Sümer, Sabancı Üniversitesi Yönetici Geliştirme Programı’nda Executive MBA yaptıktan sonra İskenderun Teknik Üniversitesi “Mühendislik Teknoloji Yönetimi “alanında yüksek lisans eğitimi almıştır. 

Meslek hayatını İSO  500 Şirketleri içinde 14.  sırada yer alan Tosçelik Profil ve Sac Endüstrisi A.Ş.‘de Genel Müdür olarak  sürdürmektedir. 

Soru-cevap olarak kurguladığımız içeriğimizi dilerseniz aşağıdaki akıştan faydalanarak da izleyebilirsiniz. İyi seyirler. 

  

Zaman  İçerik 
00:00  Giriş 
01:02  Aracın Hedef Kitlesi Kimlerdir? 
04:26  Aracı Kullanırken Neyi Hedeflemeliyiz? 
07:52  Aracı Destekleyen Araçlar Var Mı? 
11:47  Araçtaki Durakların Açıklanması 
25:08  Durakların Seans Aralığı Nedir? 
27:22  Aracın Akışı Nasıl Olmalıdır? 
29:58  Her Bir Durak Durak İçin Alt Seanslar Yapılmalı Mıdır? 
34:13  Durakta Danışan Yetkinlik Kazanmamış İse Beklemeli Miyiz? 
38:50  Duraklar Arası Geçişin İnsiyatifi Kimdedir? 
40:54  Koç Müşterisine Nasıl Bir Kontrol Mekanizması Kurmalıdır? 
42:47  Danışanın Gelişimi İçin Kaynaklar, Eğitimler Tavsiye Eder Misiniz? 

Hemen Al

  • ,

    Girişimcinin Başarı Yolculuğu Koçluk Aracı – PDF

    15,00
has been added to your cart:
ADRES VE ÖDEME
tr_TRTurkish